Royal Enfield v Nepále

Tags:

India trip 2016-vznik

V Pokhare to zrazu všetko rozkvitlo. Konečne sme si po dlhom treku okolo Annapurny vyzuli smradľavé vibramy, dali teplú sprchu a začali objavovať Nepál  bez ťažkých batohov. Presne v Pokhare Andrej tiež prvýkrát objavil čaro s menom Royal Enfield.  Niekde tam, s vetrom vo vlasoch (mojich) sa zrodil ten nápad (jeho).  Stačilo to už len podchytiť správnou dávkou raksi  u priateľa Ramesha. Po dlhom čase bez alkoholu nás aj jeden pohárik (rozumej statný dvojdecák – oni to pijú ako pred popravou) tejto nepálskej pálenky povzbudil k akýmkoľvek šialeným nápadom.

Pokhara, Nepál. U Ramesha- tu to všetko začalo.

Takto rozumne sme sa rozhodli najbližšie precestovať Indiu na motorkách.

Ticho, rodí sa nápad !

Andrej ma v Nepále nijako výnosne nepredal, ani bohatý strýko sa neobjavil. Pobrali sme sa tak do Nórska zarobiť na motorky a indické vreckové. Postupne sme kuli plány čo si v Indii pozrieme a hľadali sme miesto, kde by sme mohli byť prospešní. Vždy ma lákala práca dobrovoľníkov. Niekde kde budem cítiť, že mi moja práca dáva väčší zmysel. Aspoň trochu sa pokúsiť vyrovnať šikmé váhy hojnosti na svete.

Začiatky v Nórsku boli náročné. Občas sme sa dokonca nechávali pokúšať myšlienkou investovať zarobené peniaze “rozumnejšie”. Posledné roky ma však naučili vytrvať. Ak začínam pochybovať, siaham po “Alchymistovi“. Vždy to zázračne pomôže.

work

“Veď predsa ak po niečom veľmi túžiš, celý vesmír sa spojí aby si to dosiahol”.

Tentokrát sa znovu spojil a my čochvíľa vyrážame smer India!

mapa-facebook

Kliknutím sa to dá zväčšiť.

Táto mapka hore bola pôvodná – teraz už viem, že trochu naivná – predstava, kreslená v Nórsku. India nám to ale vysvetlila hneď z kraja a takmer všetko bolo nakoniec inak. Správne, ale inak!

Prečo to tak bolo, aká čarovná krajina to je, ako sme sa mali v Bombaji, v Gujaráde, v Rajastane, Ladakhu, v Goa či inde v Indií sme napísali na stránke – nájdete to kliknutím na príslušnú linku alebo tu – INDIA. Aby sme verili, že aj vy viete písať tak nám niečo napíšte – napríklad ako sa Vám to páčilo, či boli informácie zo stránky prínosné, čo Vás zaujíma. alebo hocičo iné! Tešíme sa.

Diskusia:

Tags: