Tags:

Nórsko – láska na inzerát

Norway, Stavanger. Opekanie pri mori s top ľudmi.

Všetky tie malé veci v živote, čo nechávame za sebou a v nás …

Pred viac než rokom som blúdila virtuálnou realitou a hľadala akýkoľvek podnet či kontakt na moju cestu za dobrovoľníctvom. Objavovala som fóra od klamlivých po nechutné, sľubujúce intenzívne zážitky aj ohromnú pomoc deťom, krajinám, ženám, desať ramenným hlavonožcom a čomukoľvek čo si človek s bujnou fantáziou vie predstaviť.
Vôbec netuším v akom opojení som nakoniec zúfalo naklepala inzerát aj na cestovateľské fórum pre dobrodruhov. Keď som však vtedy stláčala písmenko po písmenku a vymýšľala text čo osloví masy nikdy by ma nenapadlo, že stretnem ľudí s ktorými sa moja životná cesta pretne takto hlboko. Chvalabohu, niekde na opačnom konci krajiny ho vtedy s rovnakou túžbou vycestovať otvorilo jedno malinké hnedovlasé dievča.

Správa, ktorá vám zmení život

Schránku mi nabúral e-mail plný rovnakej túžby po zážitkoch a mne bolo jasné, že to s Katkou musím vyskúšať. Tak mi môj naivný inzerát priniesol Katku a ten Katkin inzerát zase Andreja.

Pred viac než rokom som teda cestou na letisko v autobuse googlila nič nehovoriace tváre. Tváre zatiaľ cudzích ľudí – Andreja a Katky. Išla som len s očakávaním. Dúfajúc, že šialený nápad spoločne precestovať kus Ázie dopadne dobre, aj keď sme sa nikdy pred tým nevideli. Ako Katka často hovorí –

Zážitky nemusia byť pozitívne, stačí , že sú intenzívne.

 O tom, ako intenzívna naša cesta nakoniec bola tu teraz písať nebudem. Prešiel rok. Znova sme sa stretli, o trochu starší opäť všetci sedíme pri ohni. Andrej ma drží za ruku tak, ako veľakrát počas cesty a s Katkou spolu znovu snívame s hlavami v oblakoch. Kujeme plány ako si splniť ďalšie sny a z ohňa sa na nás valí dym a vôňa pečenej ryby.
Spokojne civím na plamienky v ohni, mlčím a rozmýšľam. Ako to všetko mohlo dopadnúť, ak by som vtedy zaváhala …
Norsko. Stavaner, opekanie.

Rituál vydymovania cesnakového pachu. Neúspešne!

Norway, Stavaner. Ryba na grile, najlepšie jedlo na svete.

Andrej “óm nadsamec”, lovec a jeho ryba. Mňam. Handmade & pure nature.

A to je celé, takto nejak to bolo. Nič viac, nič menej. Odvtedy sa toho veľa stalo, no nič už nie je také, ako predtým. A ja mám pocit, že presne také, aké má byť.

Áno, niekedy totiž stačí, že zážitky sú intenzívne. 
Niekedy však môžu byť aj pozitívne. 
Obzvlášť v čase, keď to najmenej čakáte…

Život je totiž skvelá príležitosť na splnenie svojich snov.

Tags: