Model: Kelly Martin Photo: Marushka

HOIANEVENTS & weddings, make-up catalog

logo Hoian Events

Dali sme si mesiac v lampiónovom mestečku Hoi An. Sme na ceste od apríla a mimo dlhšej zastávky v Ladakhu (naše predošlé dobrovoľníctvo opísané v článku – SPDS, Mulbekh) sme stále na ceste, takmer každý deň presun z A → B. Potrebovali sme si na chvíľu od toho balenia a ťahania vecí po svete niekde oddýchnuť, na chvíľu sa usadiť, dať pauzu, kit-kat, niečo tvoriť a hlavne – mať opäť na nejaký čas pevný pracovný režim.

Miesto na oddych

Konkrétnu prácu sme vyhľadali cez stránku workaway.info. Oslovili sme agentúru Hoi An Events & Weddings,  napísali im správu a všetko ostatné už išlo samo, ako po 82% masle. Od úplného začiatku sme sa sem veľmi tešili, komunikácia s agentúrou bola bez problémov. Sme tu už druhý týždeň a naša spolupráca je zatiaľ veľmi produktívna. Chceme zostať minimálne mesiac.

Našli sme tu totiž parádny mix všetkého hore uvedeného. Naviac sme v spoločnosti kreatívnych ľudí z celého sveta. Sú doslova hladní tvoriť, nemajú amputovanú fantáziu a neboja sa to dať svetu patrične najavo.

Bývame spolu v krásnom dome presne v strede medzi oceánom a starým lampiónovým mestom, denne pracujeme od 8-12, ale … Vám sa priznáme – veľmi radi a často to prešvihneme do večera.

50 odtieňov bielej

Mesto Hoi An je známe svojou čarovnou atmosférou  a tak sa sem valia všetci “hmm, tak trošku majetnejší” svadby-chtiví obyvatelia našej planéty. Vznikajú tak veľmi nápadité eventy, šialené svadobné prevedenia a občas máme naozaj pocit, že sme na Inozemi. Veď uznajte – videli ste už svadobnú hostinu kompletne v čiernom prevedení?  Šialené? Áno! Práve takú fotíme a práve preto sa nám tu páči.

Stret kultúr, všetky tie malé a veľké odlišnosti s ktorými sa dnes a denne v agentúre pasujú nám menia pohľad na svet aký poznáme z domova. Príklad. Trénovať vietnamskú maskérku na západniarske “móresy” dá zabrať. Zvlášť, ak jej schopnosť komunikovať nekompromisne končí niekde pri slovách “open eyes” a “thank you“. Dokázať jej tak, že európske, austrálske a americké nevesty skutočne netúžia byť v tvári o 5 odtieňov belšie je občas rovnako zložité ako vysvetliť chlapovi, že tú farbu na vlasy naozaj potrebujete viac ako náhradné baterky do kardiostimulátora …

Aj  tu však nakoniec víťazí pravda chuť pracovať. Toto základné pravidlo je totiž najpodstatnejšie, nech ste kdekoľvek – kľudne aj na Marse.

S chuťou sme sa teda pustili do nových výziev. Ak by ste chceli mať trochu prehľad o miestach, kde sa tieto krásne svadby konajú, pozrite na 5* Pullman Danang Beach resort. Možno si aj Vy potom naplánujete svoj veľký deň D práve v Hoi An. Ale  pozor, v tom prípade by ste mali začať šetriť. Najlepšie tak už od včera …

Pozrite si katalóg, ktorý vznikol počas tréningového procesu maskérky s rýdzo vietnamským menom “Vy“.

Katalóg HoiAn EVENTS –

         Workshop & make-up : Marushka

Photography & Postprocess : Marushka

make up inspiration 1

make_up_inspiration-2

make_up_inspiration-3

make_up_inspiration-4

sophie_style

 

bride

Diskusia: