Tags:

12 vecí, ktoré nás naučila India

Že:

1. stúpiť do kravského lajna je stále jedna z tých príjemnejších vecí čo sa Ti môže na ulici stať. V podstate také malé šťastie, aj keď to “šťastie” ide zo žabiek blbo dole

2. pojem “čistota” sa v Európe silne preceňuje. Ide piť aj vodu kvapkajúcu z klimatizácie. Videli sme to v Abu Road.

3. taktiež bezpečnosť. Dva drôty rovnakej farby do zásuvky sú štandardný spôsob napájania. Vedie to prúd? Vedie. Tak čo.

4. špárať si v nose nieje zas na chvíľu hanba, ale obľúbená spoločenská hra! Šport, v ktorom dlhé roky kopú Indovia prvú ligu. Čím hlbšie, tým lepšie, najhlbší vyhráva !

5. nieje dôležité svietiť, ale trúbiť. Čím viac hulákame, tým sme platnejšími členmi spoločnosti. Naopak, ak chcete v Indii niekoho rozosmiať tak zapnite smerovku.

6. informáciu z kuchyne “je to pálivé” netreba podceňovať. Môžete vám to poleptať ústa a ďalšie ráno aj čosi nižšie. Rozhodne si zakňučíte.

7. na svete sa dá stále príjemne stratiť v minulých storočiach. Na cestovanie v čase netreba čiernu dieru, stačí vycestovať. Napríklad do Ladakhu.

8. v krajinách kde majú teplú zimu majú väčšinou aj na nevydržanie teplé leto. V päťdesiatich stupňoch vypotíte aj spomienky zo škôlky. Slovensko je najkrajšia krajina v našej slnečnej sústave!

9. ak si v Indii niečo obľúbiš tak nikdy nepátraj po pôvode. Nikdy. Zistenie, že hlavná prísada tvojich obľúbených cestovín je poctivá lyžica monosodium glutamátu ti naozaj deň nevylepší.

10. uľahnúť a spať je možné aj medzi pruhmi diaľnice. Kľud na lôžku a osobný priestor nad 12cm je nemiestny luxus a ranná očista staršieho indického nosohltanu je viac ako jeleň v ruji.

11. India drží rekord v počte verejne čúrajúcich chlapov na hodinu jazdy. Majú vypilované rôzne štýly. Hanblivejší to dávajú špeciálnym spôsobom – močia cez rozparok v polosede, no fajnšmekri a exhibicionisti to zvládajú aj fajčiaci bídísku otočení čelom k trojprúdovke!

12. vždy môže byť horšie, preto sa treba tešiť z prítomnosti. Akejkoľvek.

India, špíranie v nose.

Baví vás takto s nami cestovať? Prečítajte si aj ďalšie články – Dvanásť vecí o Kambodži ktoré ste nevedeli a 12 vecí, čo nás naučil Vietnam.

Diskusia:

Tags: