Ako vybaviť eTV elektronické víza do Indie

Tags:

INDIA: Ako vybaviť eTV – elektronické turistické víza do Indie?

S platnosťou od 3/2016 zaviedla India pre Slovákov možnosť požiadať elektronicky o e-TOURIST VISA (eTV) dvojvstupové víza. Konečne! Pre turistov idúcich na nie viac ako 60 dní a vstupujúcich do krajiny jedným zo 16 letísk tak odpadla nutnosť návštevy ambasády na Dunajskej ulici (viac o tejto “milej” kratochvíli tu – http://marushka.sk/ako-sa-varia-polrocne-viza-indie/). Oficiálna stránka nášho ministerstva zahraničných vecí je na informácie v danej veci skúpa. My sme to už pár krát robili a teraz prinášame praktický návod – kde začať, čo doložiť, na čo dať pozor. S týmto a základnou znalosťou angličtiny to zvládne každý. Tak poďme na to!

Krok “Nula nula Zero”

Internet je toho plný no aj napriek ponukám nie je o indické eTV vízum potrebné žiadať cez prostredníka. Oficiálna stránka je https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html je prístupná verejnosti a netreba kŕmiť žiadnu agentúru. Ešte raz, stránka musí mať na konci .gov.in

Dávam na to dôraz schválne – vyzerá strašne a vy budete pochybovať či je to ozaj oficiálna stránka indickej ambasády. Dokonca väčšina falošných stránok budí väčšiu dôveru. Nedajte sa zmýliť! Jeden príklad. Dizajnovo veľmi podobná https://www.indiavisa.org.in/ je stránka spomínanej predraženej agentúry s pochybným výsledkom. A takých je mraky, stále to menia a morfujú, tak pozor na to!

Oficiálna stránka indickej vlády na eTV

Oficiálna stránka indickej vlády na vybavenie eTV indických víz vyzerá takto – strašne.

NEBRAŤ! Stránka sprostredkovateľskej agentúry ktorá pýta viac s neistým výsledkom. NEBRAŤ !

Stránka agentúry ktorá pýta viac s neistým výsledkom. Ak nemá na konci gov.in tak NEBRAŤ !

Podľa základných pokynov je o vízum nutné požiadať minimálne 3 dni, maximálne 30 dní pred cestou. Po vyplnení žiadosti sa táto schvaľuje a proces môže trvať (a často aj trvá) 72 hodín. My sme to mali väčšinou do dvoch dní, raz dokonca za deň, no rozhodne sa nejde na to spoliehať. Nechajte si preto dostatok času!

Návod na eTV víza

Návod na eTV víza – vyzerá jednoducho ako betónový múr.

eTV. Začíname

Na spodku oficiálnej stránky – https://indianvisaonline.gov.in  je optimistický návod na štyri krok. Aj keď piktogramy zvádzajú myslieť si, že to bude ízy-pízy tak sa netešte – čaká vás minimálne hodina práce, možno si aj vyšklbete pár vlasov.

Pripravte si:

 • cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od plánovaného vstupu do Indie
 • farebnú fotografiu tváre v jpg/jpeg formáte s veľkosťou maximálne 1MB – netreba štvorec, po nahratí to ide orezať
 • sken stránky z pasu s osobnými údajmi pre zmenu vo formáte .pdf – nech sme v strehu!
 • platobnú kartu na ktorej je aktuálny zostatok ekvivalentný minimálne 25 USD (update 2019)
 • čas minimálne 72 hodín pred odletom (schvaľuje sa aj cez víkend)
 • a v neposlednom rade pevné nervy!

To je všetko. Ak ste pripravený začať tak preskrolujte na spodok už spomínanej stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html a kliknite na “Apply online“.

    • E-visa application. Objaví sa prvá stránka. Na tej treba otestovať prehliadač – nie všetky to zvládajú. Mne zatiaľ vždy zafungovala aktualizovaná Mozilla Firefox. Treba začať postupne, nepreskakovať, mali by sa zobrazovať prefiltrované položky z roletového menu. Po vypísaní všetkých údajov označených symbolom hviezdičky * a potvrdíme – “Continue“.
     eTV - stránka e-Visa Application

     eTV – stránka e-Visa Application

   Keep strong, pokračujeme!

   • Elektronický výsluch
    1. Applicant details form, 1/3. V tomto kroku nám už systém vygeneroval dočasné číslo – application ID –  s ktorým sa je možné k rozpracovanej žiadosti vrátiť keď odpadnete od vyčerpania. Možno sa zíde. Znova vypĺňame postupne riadok po riadku nakoľko sa nasledujúci obsah upravuje podľa už vyplneného. Držte sa základného pravidla byrokracie, že prázdna kolonka je chybná kolonka, ale nepreháňajte to s detailami. Na “Visible identification marks” dajte “NONE” pokiaľ nemáte ozaj potetovanú tvár, ak máte vysokú školu tak dajte “Graduate“, ak strednú tak “Higher secondary“. Za zmienku ešte snáď stojí riadok – “Have you lived for at least two years in the country where you are applying visa?” – myslí sa Slovensko, nie India. Čiže, ak ste žili minimálne dva roky pred podaním tejto žiadosti na Slovensku tak dáte “Yes“. Ak máme všetky polia označené hviezdičkou (*) vypísané tak stlačíme “Save and Continue” a dostávame sa na údaje o bydlisku a rodine.
     eTV - elektronické víza do Indie, stránka Aplicant Details Form

     eTV – Aplicant Details Form

    2. Applicant details form, 2/3. V tomto kroku je nutné upraviťWere your Parents / Grandparents (paternal / maternal) Pakistan Nationals or Belong to Pakistan held area.z Yes (ktoré je automaticky zaškrtnuté) na No. Predpokladám, že ponechanie možnosti, že sú predkovia z Pakistanu vás automaticky diskvalifikuje. Ale neskúšal som. Znova vyplníme všetky povinné údaje a potvrdíme.
     eTV - Aplicant Details Form

     eTV – elektronické víza do Indie, stránka Aplicant Details Form

    3. Applicant details form, 3/3. Stránka o vašich zámeroch v Indií, o predošlých vízach ak nejaké boli a tak podobne. Pre info – krajiny SAARC sú Afghanistan, Bangladesh, Bhutan, India, Maldives, Nepal, Pakistan, Sri Lanka. Ak ste ani v v jednom z uvedených kútov sveta za posledné 3 roky neboli tak dáte spokojne “No” a nekomplikujete si život. Ako referenčnú osobu dajte napríklad adresu hotela. Potvrdíte.
   • Fotografie a skeny

    1. Upload photograph. Nahráte farebnú fotografiu tváre v jpg/jpeg formáte, nie väčšiu ako 1MB, minimum 350x350px. Pozor – nesmie to byť jednoducho vyrezaná fotka zo skenu pasu! Mala by byť štvorcová, ale ide to po nahratí orezať. Potvrdíte a idete ďalej.
     eTV - elektronické víza do Indie, stránka Upload Photograph

     eTV – elektronické víza do Indie, stránka Upload Photograph

    2. Document upload. Farebne a čisto naskenovaná stránka z pasu na ktorej sú čitateľné identifikačné údaje – v PDF formáte, veľkosť medzi 10-300KB. Stránka musí byť samozrejme z pasu ktorým sa preukážete v Indií po prílete. Potvrdíte a dostávame sa k platbe.
     eTV - elektronické víza do Indie, stránka Document Upload

     eTV – elektronické víza do Indie, stránka Document Upload

   • Platba

    1. Online visa fee payment. Platba. Je potrebné so všetkým súhlasiť a zaplatiť. My sme použili platobnú bránu SBI – Spare Bank of India a fungovala bez problémov. Poplatok je 80$ + 1.25$ za spracovanie. (POZN: od cestovateľov som sa nedávno dozvedel, že druhá možnosť – Axis Bank – je bez poplatku za spracovanie. Nemám overené, skúste a dajte vedieť). Aj napriek upozorneniu, že môže zaregistrovanie platby trvať aj dve hodiny bola táto pripísaná okamžite.
     eTV - elektronické víza do Indie, stránka Online VISA Fee Payment

     eTV – Online VISA Fee Payment

     e-VISA Fee is 50.0 USD

     e-VISA Fee is 50.0 USD – čo bolo to bolo. Teraz je to len 25USD. Zmena k lepšiemu!

    2. Verify payment. Kontrolu stavu platby či jej opätovné uskutočnenie je možné realizovať na  https://indianvisaonline.gov.in/evisa/PaymentCheck. Ak je všetko v poriadku tak tam máte “…HAS BEEN PAID” – zaplatené. Hotovo, teraz treba len čakať.

Kontrola stavu – Visa status enquiry

Najneskôr do 72 hodín od zaplatenia bude vaša žiadosť o eTV posúdená o čom príde na uvedenú e-mailovú adresu informácia. Väčšinou im to zblbne a príde ich aj 10 naraz – nám zatiaľ vždy zaspamovali mailbox. Stav žiadosti je možné paralelne sledovať po zadaní ID a čísla pasu aj na webovej adrese https://indianvisaonline.gov.in/visa/StatusEnquiry.

Riadok “Application Status :- Granted” znamená, že naša práca nebola márna a vy máte platné elektronické víza do Indie. Odporúčam toto PDF-ko vytlačiť a zobrať so sebou do lietadla – po prílete na uvedené letisko vás už síce budú mať v databáze, no pre istotu… Človek nikdy nevie. Peknú cestu a šťastný návrat!

FAQ:

 • Ide indické e-visa jednoducho predĺžiť? – Áno. Samého ma to prekvapilo, no nie je v tom problém. Situácia. Končia vám turistické e-visa, máte čas a z Indie sa vám ešte nechce. Treba pred koncom platnosti požiadať o nové e-visa, počkať na ich udelenie a následne vycestovať z krajiny napríklad do Nepálu (víza “on arrival”, vybavíte za pár USD na letisku). Stačí na otočku, aj keď Nepál má tiež čo ponúknuť. Overené, 04/2018 to fungovalo, testované na ľuďoch!
 • Koľko krát je možné takto požiadať o e-visa? – o vízum je možné požiadať 2x v priebehu kalendárneho roka, tz. v rozmedzí január – december
 • Musím e-visa využiť okamžite po obdržaní? – Nie, od udelenia e-visa začne plynúť 30 dňová lehota v rámci ktorej môžete vstúpiť do Indie kedykoľvek

 

OKEY. Máme víza. Čo ďalej?

Strávili sme tam cez pol roka. Pre milovníkov hôr isto odporúčame Ladakh, pre tých čo sa chcú válať na pláži zasa Goa. hlavne našu obľúbenú oblasť okolo Palolem. Pre nákup motorky sa nechajte inšpirovať tu – nákup motorky v Indií. Alebo sa len poučte z našich chýb – Polrok v Indií. Zhodnotenie. Namasté!

(aktualizované 11/2019)

Diskusia:

Tags: